Jaunumi


Vasarsvētki PDF Drukāt E-pasts

Vasarsvētki saistās ar meiju smaržu, līdzīgi kā Jāņos ir meijas, tā arī Vasarsvētkos ir meijas.

Vasarsvētkos izpušķo māju ar bērziem, ceriņiem. Istabās tiek ienesti bērzi un nolikti pie gultām, tie simbolizē vasaras pilnību.

Šie svētki apzīmē laiku, kad daba ir atvērusies visā savā krāšņajā jaukumā, Vasarsvētki allaž tiek gaidīti ar skaidru, siltu un jauku laiku, pilnībā pamodušos dabu un zaļojošiem laukiem un pļavām.

Vasarsvētki ir arī trešie nozīmīgākie svētki kristiešu liturģiskajā gadā pēc Lieldienām un Ziemassvētkiem. Tie tiek svinēti svētdienā, kas iekrīt piecdesmit dienas pēc Lieldienām. Kristīgās baznīcas kalendārā Vasarsvētki ieņem īpaši svarīgu vietu. Tos sauc arī par Svētā Gara atnākšanas dienu. Svētais Gars, Vasarsvētku dienā iemiesojies apustuļos, ir palicis nesaraujamā vienotībā ar baznīcu, padarot īstenus tās sakramentus un patiesas tās mācības. Kristieši Vasarsvētkus uzskata par Kristīgās baznīcas dzimšanas dienu. Baznīcas vēsturē Vasarsvētku rituāli savu nozīmi ieguva diezgan vēlu, 425. gadā šos svētkus ieviesa kā atsevišķi svinamu dienu.

Vasarsvētku ticējumi:

- Ja pērkons rūc pirms Vasarsvētkiem – būs auglīga vasara;

- Vasarsvētku meijas jāliek šķūnī zem siena – tad siens nepelē;

- Kas Vasarsvētku meijas velk gar zemi, tas dabū kašķi.

 

 

 
Starptautiskā bērnu aizsardzības diena PDF Drukāt E-pasts

 

1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tās aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai.

Pirmo reizi šī diena, īpašu svētku veidā veltīta speciāli bērniem, tika atzīmēta 1950. gadā. Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir kā nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs un šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem, sniedzot prieku un sajūtu, ka šī ir viņu diena.

 

 

 
13. maijs - Valsts valodas diena PDF Drukāt E-pasts

13. maijs ir Valsts valodas diena, tā tika aizsākta 2012. gadā ar mērķi radošā un mūsdienīgā veidā svinēt to, ka mūsu valsts valoda ir latviešu valoda. Kā svinību datums izvēlēts 13. maijs, jo šajā dienā pirms 185 gadiem dzimis jaunlatvietis, nacionālās valodniecības pamatlicējs, publicists, atdzejotājs, filologs, literārās valodas attīstītājs un jaunvārdu ieviesējs Juris Alunāns.

Šogad sesto gadu pēc kārtas Rakstniecības un mūzikas muzejs un tā draugi visā Latvijā aicina svinēt Valsts valodas dienu ar akciju “Valoda uz trotuāra”.

Dažādās Latvijas vietās norisināsies dzejas un jaunvārdu darbnīcas, mēles mežģu sacensības, tiks spēlētas rotaļas ap un par latviešu valodu.

Liela daļa no svētku dalībniekiem pievienosies Rakstniecības un mūzikas muzeja akcijai Valoda uz trotuāra – dosies pilsētvidē un rakstīs ar krītiņiem uz ietvēm savus iemīļotākos latviešu literatūras citātus.

Akcijā var iesaistīties visi, kam mīļa latviešu valoda – ikviens ir aicināts 13. maijā piepildīt ielas, pagalmus un laukumus ar dzejas un prozas rindām un dalīties ar fotogrāfijām sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #ValstsValodasDiena.

Svinēsim latviešu valodas bagātību!

 

Avots: www.rmm.lv

 
Sveicieni Mātes dienā! PDF Drukāt E-pasts

 
Starptautiskā ģimenes diena PDF Drukāt E-pasts

Ģimenes diena kā oficiāli svētki Latvijā tiek svinēti salīdzinoši nesen – kopš 2008. gada. Ik gadu šo dienu atzīmē 15. maijā, tajos godinot ģimeni un aicinot iedzīvotājus aizdomāties par tās lielo nozīmi cilvēku ikdienā, attiecībās un dzīvē, kā arī vairāk laika un uzmanības veltīt vecākiem, brāļiem, māsām un bērniem – saviem ģimenes locekļiem. Starptautiskajā ģimenes dienā sabiedrība aicināta rūpēties par ģimenes vērtībām, novērtēt tās nozīmību.

Apvienoto Nāciju Organizācija Starptautisko ģimenes dienu sāka atzīmēt jau pirms 20 gadiem. Ik gadu otrajā maija svētdienā iedzīvotāji tiek aicināti atkārtoti apzināties, ka ģimene ir nozīmīga vērtība mūsu ikdienā un mūsu tuvajiem dažkārt ir nepieciešama uzmanība.

Aicinu ikvienu rūpēties par ģimenes vērtībām un novērtēt tās nozīmību, jo ģimene ir pamats ne tikai valsts attīstībai nākotnē, bet arī pamats kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai

Lai šajos svētkos cilvēki varētu kopā pavadīt laiku, dažādas organizācijas un institūcijas aicina apmeklēt pasākumus un radošās aktivitātes, kas tuvākajās dienās norisināsies visā Latvijā.

 

 
« SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas »

6 lapa no 65
PGT SocialWeb - Copyright © 2010 by pagit.eu