Jaunumi


Konkursa "Sargāsim savu valodu" rezultāti PDF Drukāt E-pasts

Paldies visiem, kuri piedalījās konkursā un iesūtīja savus variantus. Lūk, pieci interesantākie piefiksētie gadījumi, kuru autori (iesūtītāji) saņems solītās balvas!

jelgava

sludeklis

kapnes

karte

karte2

 

SARGĀSIM SAVU VALODU!

 
Marta Kive aicina aizsargāt latviešu valodu PDF Drukāt E-pasts

 

Iemāci man, māmiņ, tēvu valodu,
Lai es varu dzīvot galvu paceltu!


Tas ir fragments no dziesmas, ko sacerējis īstens Latvijas patriots, un gluži netīši tas skar šobrīd Latvijas sabiedrībā ļoti aktuālu un sasāpējušu jautājumu. Kādu valodu mēs mācīsim saviem bērniem? Vai tiešām to pašu valodu, kura katru gadu 9.maijā skan Uzvaras pieminekļa pakājē? 18.februārī mums būs iespēja atbildēt uz šo jautājumu, skaidri un gaiši pasakot, šajā zemē būs tikai viena valsts valoda – latviešu valoda.


Mēs bieži salīdzinām Latviju ar sirmu māmuliņu, un tāda tā ir. Tomēr mēs nedrīkstam piemirst, ka katra bērna pienākums ir rūpēties par savu māmuļu. Latviešu valoda ir krāšņa villaine, kas silda sirmās māmuļas plecus un sirdi. Mūsu pienākums ir turēt šo villaini tīru, baltu un neļaut kodēm to maitāt. Tikai ar mūsu palīdzību tā sildīs Latviju gan Kolkas raga asajos vējos, gan Latgales bargajās ziemās.


Šoreiz mums visiem ir jāiet un jābalso PRET, lai nosargātu latviešu valodu. Mūsu dzimto valodu, kas vieno visus latviešu – lielus un mazus, jaunus un pieredzējušus, tos, kas dzīvo pilsētas un mazās lauku viensētās, kā arī tos, kurus vēstures līkloči aiznesuši tālu no dzimtenes. Latviešu valodai ir nepieciešama mūsu visu palīdzība un atbalsts.


Nepalieciet vienaldzīgi un nestāviet malā! Dienā, kad mums dota iespēja paust savu nostāju pret otru valsts valodu, nedrīkst palikt mājās. Atcerieties, mūsu senči ir darījuši daudz, daudz vairāk, lai šodien mēs dzīvotu brīvā Latvijā, kurā varam runāt, dziedāt un rakstīt SAVĀ VALODĀ, mums atliek to tikai nostiprināt ar savu parakstu. Tas ir mazākais, ko varam darīt savai Latvijai! Tas ir mūsu pienākums!


Nosargāsim mūsu valodu, balsojot pret krievu valodu kā otru valsts valodu, un aicināsim to darīt arī mūsu radus, draugus, kolēģus, kaimiņus un citus līdzcilvēkus!

marta

velesanu zime

 
KONKURSS! Sargāsim savu valodu! Papildināts! PDF Drukāt E-pasts

Ja pamanāt rupjas kļūdas, dīvainības, pozitīvas pārmaiņas vai asprātības latviešu valodas lietojumā reklāmās, izkārtnēs, sludinājumos u.tml. vietās, fiksējiet to fotogrāfijās un sūtiet uz e-pastu ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ) līdz 31.janvārim, klāt pievienojot informāciju par to, kur šī kļūda atrasta, kā arī savu vārdu un uzvārdu. Konkursa mērķis ir mazināt valsts valodas lietošanas pārkāpumus un atbalstīt plašu un pareizu valsts valodas lietošanu publiskajā telpā.


Visas iesūtītās bildes tiks publicētas mājas lapā www.dzintarsrasnacs.lv, savukārt 5 interesantākās saņems balvā grupas „Patrioti.lg” jaunāko albumu „Latgaleite”.

Papildināts 10.01.2012.

Paldies visiem par aktivitāti! Konkurss joprojām turpinās! Lūk, viens no konstatētajiem gadījumiem - ielas nosaukuma plāksnīte Jelgavā. Šo attēlu iemūžīnājis un publicējis Ruslans Antropovs.

jelgava

 
Lauras Puriņas dzejolis "Mana valodiņa" PDF Drukāt E-pasts

Mana valodiņa

Ai, latvju valoda!
Tev atkal grūti –
Uz referendumu mūs aicina.
Es savu gadu nastu noņemšu no pleciem
Un iešu savai valstij palīgā.
Es arī turpmāk gribu runāt savā mēlē,
Par savu valodu es stāvēšu kā klints!
Uz Gaujas krasta dziedāšu par savu zemi,
Kaut daļa zemes mums vairs nepieder.
Ir jāiet palīgā Tev, latvju valodiņa, –
Ja nebūs valodas, tad nebūs valsts.
Man atņemt visu var, ne valodu,
Ko māte, tēvs reiz lika šūpulī.

Laura Puriņa,
siguldiete, politiski represētā, divu bērnu māte, četru mazbērnu vecmāmiņa, viena mazmazbērna vecvecmāmiņa.

 
Barikāžu atceres pasākumi PDF Drukāt E-pasts

13. janvāris
18.00 Atceres ugunskurs Zaķusalā

16. janvāris
16.00 Atceres pasākums pie Vecmīlgrāvja tilta

19. janvāris
12.00 Atceres brīdis Mārupes kapos pie pieminekļa brīvības cīnītājiem
16.00 grāmatas „Barikādes barikāžu aizstāvju acīm” atvēršana 1991.gada barikāžu muzeja konferenču zālē

20. janvāris
9.00 Atceres ugunskura iedegšana Doma laukumā
10.00 Ziedu nolikšana II Meža kapos
11.00 – 17.00 Apmeklētājiem atvērta 1991.gada barikāžu muzeja ceļojošā izstāde muzeobusā Doma laukumā
14.00 Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietām
15.00 Atceres ugunskurs pie LR Saeimas
18.00 – 20.15 Koncerts „Mirkļi ugunskura atblāzmā” Rīgas Domā
18.00 Barikāžu atceres vakars Valmierā (starp Rīgas ielu un Matīšu šoseju). Rīko VL biedrs Jānis Karāns sadarbībā ar Valmieras pilsētas domi
19.00 Piemiņas svētbrīdis Rīgas Domā

Barikādes

 
« SākumsIepriekšējā616263646566NākamāBeigas »

65 lapa no 66
PGT SocialWeb - Copyright © 2010 by pagit.eu