Jaunumi


Informācija tiem Latvijas pilsoņiem, kuri referenduma dienā būs ārpus Latvijas PDF Drukāt E-pasts

Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs:

iecirkni

iecirkni2

iecirkni3

iecirkni4

iecirkni5

iecirkni6

Informācija ārzemēs dzīvojošajiem vai ārpus Latvijas izbraukušajiem Latvijas pilsoņiem, kuri referenduma dienā 18.februārī nevarēs ierasties balsošanas iecirknī Latvijas konsulārajā iestādē. Jums ir iespēja izmantot savas tiesības un balsot pa pastu.

 • pieteikties pasta balsošanai var no 10.janvāŗa līdz 4.februārim (jo drīzāk, jo labāk!);
 • te ir iesnieguma veidlapa http://web.cvk.lv/pub/upload_file/TN_2012/Iesniegums%20balsosanai%20pa%20pastu.pdf;
 • te ir diplomātisko pārstāvniecību saraksts, kur var pieteikties http://web.cvk.lv/pub/public/30295.html;
 • iesniedzot iesniegumu, jāuzrāda Latvijas pilsoņa pase;
 • iesniegumu nodot var arī cits cilvēks;
 • uz iesniegumā minēto adresi vēlēšanu materiālus (balsošanas zīmi, balsošanas aploksni, reģistrācijas lapu) nosūta ne vēlāk kā 8.februārī;
 • kad balsošanas zīmē nobalsots, tā jāliek balsošanas aploksnē un aploksne jāaizlīmē;
 • aizlīmētā balsošanas aploksne jāliek pasta aploksnē kopā ar reģistrācijas lapu, un pasta aploksne jāaizlīmē;
 • uz pasta aploksnes jāuzraksta kārtas numurs, ar kādu vēlētājs reģistrēts pasta balsošanas sarakstā, jāatzīmē, ka tajā ir balsošanas aploksne, un nekavējoties jāsūta iecirkņa komisijai, kas atsūtījusi nobalsošanas dokumentus;
 • iecirkņa komisija atvērs tikai tās pasta aploksnes, kuras būs saņemtas līdz balsu skaitīšanas sākšanai!
 • te ir pasta balsošanas instrukcijas http://web.cvk.lv/pub/public/30270.htmlhttp://web.cvk.lv/pub/public/30274.html
 
Darbu sācis CVK uzziņu tālrunis tautas nobalsošanai 67049999 PDF Drukāt E-pasts

Gatavojoties 18.februāra tautas nobalsošanai par likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē", no šodienas darbu sācis Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) diennakts uzziņu tālrunis 67049999.

Tālrunis vēlētājiem būs pieejams līdz 19.februārim. Piezvanot uz CVK uzziņu tālruni, iespējams noskaidrot balsošanai ērtākā vēlēšanu iecirkņa atrašanās vietu, kā arī saņemt atbildes uz jautājumiem par balsošanas kārtību un balsošanas iespējām Latvijā un ārvalstīs.

 

Ja kādi jautājumi nebūs uzziņu tālruņa datu bāzē, zvanītāja jautājums tiks piereģistrēts, atbilde uz jautājumu noskaidrota un klientam tiks atzvanīts.

 

 

 

 

 

Informācija pārpublicēta no www.nra.lv

 
Konkursa "Sargāsim savu valodu" rezultāti PDF Drukāt E-pasts

Paldies visiem, kuri piedalījās konkursā un iesūtīja savus variantus. Lūk, pieci interesantākie piefiksētie gadījumi, kuru autori (iesūtītāji) saņems solītās balvas!

jelgava

sludeklis

kapnes

karte

karte2

 

SARGĀSIM SAVU VALODU!

 
Marta Kive aicina aizsargāt latviešu valodu PDF Drukāt E-pasts

 

Iemāci man, māmiņ, tēvu valodu,
Lai es varu dzīvot galvu paceltu!


Tas ir fragments no dziesmas, ko sacerējis īstens Latvijas patriots, un gluži netīši tas skar šobrīd Latvijas sabiedrībā ļoti aktuālu un sasāpējušu jautājumu. Kādu valodu mēs mācīsim saviem bērniem? Vai tiešām to pašu valodu, kura katru gadu 9.maijā skan Uzvaras pieminekļa pakājē? 18.februārī mums būs iespēja atbildēt uz šo jautājumu, skaidri un gaiši pasakot, šajā zemē būs tikai viena valsts valoda – latviešu valoda.


Mēs bieži salīdzinām Latviju ar sirmu māmuliņu, un tāda tā ir. Tomēr mēs nedrīkstam piemirst, ka katra bērna pienākums ir rūpēties par savu māmuļu. Latviešu valoda ir krāšņa villaine, kas silda sirmās māmuļas plecus un sirdi. Mūsu pienākums ir turēt šo villaini tīru, baltu un neļaut kodēm to maitāt. Tikai ar mūsu palīdzību tā sildīs Latviju gan Kolkas raga asajos vējos, gan Latgales bargajās ziemās.


Šoreiz mums visiem ir jāiet un jābalso PRET, lai nosargātu latviešu valodu. Mūsu dzimto valodu, kas vieno visus latviešu – lielus un mazus, jaunus un pieredzējušus, tos, kas dzīvo pilsētas un mazās lauku viensētās, kā arī tos, kurus vēstures līkloči aiznesuši tālu no dzimtenes. Latviešu valodai ir nepieciešama mūsu visu palīdzība un atbalsts.


Nepalieciet vienaldzīgi un nestāviet malā! Dienā, kad mums dota iespēja paust savu nostāju pret otru valsts valodu, nedrīkst palikt mājās. Atcerieties, mūsu senči ir darījuši daudz, daudz vairāk, lai šodien mēs dzīvotu brīvā Latvijā, kurā varam runāt, dziedāt un rakstīt SAVĀ VALODĀ, mums atliek to tikai nostiprināt ar savu parakstu. Tas ir mazākais, ko varam darīt savai Latvijai! Tas ir mūsu pienākums!


Nosargāsim mūsu valodu, balsojot pret krievu valodu kā otru valsts valodu, un aicināsim to darīt arī mūsu radus, draugus, kolēģus, kaimiņus un citus līdzcilvēkus!

marta

velesanu zime

 
KONKURSS! Sargāsim savu valodu! Papildināts! PDF Drukāt E-pasts

Ja pamanāt rupjas kļūdas, dīvainības, pozitīvas pārmaiņas vai asprātības latviešu valodas lietojumā reklāmās, izkārtnēs, sludinājumos u.tml. vietās, fiksējiet to fotogrāfijās un sūtiet uz e-pastu ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ) līdz 31.janvārim, klāt pievienojot informāciju par to, kur šī kļūda atrasta, kā arī savu vārdu un uzvārdu. Konkursa mērķis ir mazināt valsts valodas lietošanas pārkāpumus un atbalstīt plašu un pareizu valsts valodas lietošanu publiskajā telpā.


Visas iesūtītās bildes tiks publicētas mājas lapā www.dzintarsrasnacs.lv, savukārt 5 interesantākās saņems balvā grupas „Patrioti.lg” jaunāko albumu „Latgaleite”.

Papildināts 10.01.2012.

Paldies visiem par aktivitāti! Konkurss joprojām turpinās! Lūk, viens no konstatētajiem gadījumiem - ielas nosaukuma plāksnīte Jelgavā. Šo attēlu iemūžīnājis un publicējis Ruslans Antropovs.

jelgava

 
« SākumsIepriekšējā61626364656667NākamāBeigas »

66 lapa no 67
PGT SocialWeb - Copyright © 2010 by pagit.eu